Болестта! Как намерих лек за нея?

Прочети цялата статияБолестта! Как намерих лек за нея?

izgrev

В последно време философията ми за живота гравитира около разбирането, че другите съм аз. Всеки един човек, който срещам под една или друга форма е отражение на мен самата. Понякога се замислям за това как хората не могат да седят сами. Тишината на собственото им присъствие е прекалено силна, тягостна и непоносима.

Обичам да си представям живота и хората, които срещам така- всеки един човек, който срещна по пътя си е отражение на някоя моя черта в характера, на това което съм аз ( добро или лошо). Човек, който е, като подвижна табела, която се опитва да ми привлече вниманието. Нещо като наситен образ на част от мен. Защото нали знаете, че човек рядко бива привлечен от бледото изображение. Обикновено само „крещящото”, преувеличеното и „ненормалното” побутват любопитството ни и ни подтикват да търсим, за да открием.

Представям си, че всеки човек е пъзел, а срещите с другите в живота му, са възможност да събере всяко липсващо парченце и да го постави на мястото му- за да постигне цялостност и завършеност.

Всяка среща е мерило, за това (още…)

Самотата- бягство( път) към себе си!

Прочети цялата статияСамотата- бягство( път) към себе си!

„Научих, че мълчанието не винаги е злато, но пък е полезно, когато искаш да кажеш смислени неща, а не достига присъствие от другата страна.”-Мари(ТУК)

Обичам темата за самотата… самотата, която идва отвътре и тази ,която е просто физическото отсъствие на други хора.

Често бъркаме самотен със сам…

Аз съм от странните хора, които имат „крастата” да обичат да бъдат сами!

Всеки ден имам нужда от моята си порция тишина, в която мога да чуя всичко… всичко, което се случва вътре в мен!

Вчера отново проведох един хубав разговор с „приятеля с различната гледна точка” и това ме наведе на много мисли относно тишината…

Знаете ли кое ми харесва най-много на тишината… че отразява емоциите на тези, които присъстват в този момент… ако „вътрешния им свят“ е хармоничен и тишината е такава…придава повече сплотеност и разбиране… ако обаче „вътрешния им свят е разбъркан“, тогава тишината е ужасно шумна…

Крясъците на собствената несигурност, комплекси и ненавист, изпълват тишината и я правят непоносима…

Тягостна… (още…)

Информацията, съветите и препоръките в този сайт (www.inspiredfitstrong.com и www.inspiredfitstrong.com/bg) са предназначени за лична употреба. Те не отменят по никакъв начин професионалния медицински съвет, диагноза или лечение. Информацията в сайта не е предназначена за самолечение и самодиагностика. Собственикът на сайта www.inspiredfitstrong.com (/bg) не носи отговорност за публикуваните съвети, препоръки, програми, хранителни и тренировъчни режими и други материали. Ползвателите на сайта, не следва да прилагат съветите буквално, преди да се консултират с квалифициран здравен консултант или лекар.